Promocje i nowości

Kategorie

Szybki zakup

Proszę podać numer artykułu z Naszego katalogu.

Informacje

O sklepie...

Historia VTM dr. Stein

Nazwa wydawnictwa VTM to skrót: Wydawnictwo Mediów Terapeutycznych (Verlag für Therapeutische Medien) oraz nazwiska jednego z jego założycieli, którym jest Arnd Stein.

Początki

Historia VTM - Dr. Stein

Na początku lat 80-tych dyplomowany psycholog dr. Arnd Stein rozwinął w swojej poradni terapeutycznej proces hipnotyczny zwany Głęboką Sugestią (Sugestią Głębi), czyli dotąd nieznane połączenie mówionych i szeptanych sugestii powiązanych ściśle ze specjalnie skomponowaną muzyką relaksacyjną w fizjologicznym rytmie 60ciu uderzeń na minutę (“PulsTakt60”), uzupełnione wizualizacjami spacerów oraz mentalnymi jednostkami treningowymi. Wielowarstwowe szablony mowy i dźwięków, przekazywane za pomocą słuchawek, wprowadzają słuchacza w głęboki, podobny do transu stan odprężenia, czyli pewnego rodzaju bezpiecznej hipnozy. W ten sposób tematycznie dobrane sugestie działają wyjątkowo intensywnie, przyspieszając znacznie osiągnięcie osobistego celu.

Przełożenie tej metody na praktykę wymagało obszernego powiększenia klasycznych instrumentów terapeutycznych o takie techniczne narzędzia, jak wielościeżkowe taśmy, stoły mikserskie, mikrofony i rozbudowane narzędzia efektowe. W ten sposób można było nagrać na żywo posiedzenie bazujące na hipnozie oraz poprzez dobór odpowiednich jego sekwencji nagranych na osobistej taśmie (kasecie magnetofonowej) umożliwić klientowi programu sugestywnego kontynuację terapii również w domu. Ta dowolność oraz zwiększona częstotliwość kontaktu słuchacza z autohipnotyczną i zarazem indywidualnie dobraną sugestią przynosiła zaskakujące rezultaty. Feedback tego innowacyjnego przedsięwzięcia (oddźwięk) był zdumiewający: z jednej strony postępy terapii dostrzegano znacznie wcześniej, z drugiej przyjaciele i rodzina klienta relacjonowała niezwykle odprężające działanie "pożyczonej" taśmy.

Na podstawie tych doświadczeń dojrzewała idea stworzenia standardów autohipnozy oraz możliwości skorzystania z nich bez potrzeby udania się na konsultacje do terapeuty, za pomocą taśm magnetofonowych. W kolejnych latach dr. Stein, we ścisłej współpracy z psychoterapeutami, lekarzami i szpitalami, zoptymalizował te innowacyjne techniki relaksacji i sugestii, kierując je nie tylko do obszaru terapeutycznego, ale również generalnie do wszystkich, którzy chcieliby podnieść jakość swojego życia i skuteczność działania. Walka z nałogami i przyzwyczajeniami, skuteczność w blokowaniu stresu, odchudzanie, bezsenność itp. były pierwszymi treningami, które zaraz po pojawieniu się na rynku zyskały bardzo dużą i trwającą do dzisiaj popularność. Motorem tej popularności była skuteczność metody wynikająca z namacalnych zjawisk, z nauki i wiedzy oraz doświadczenia grupy ludzi pracujących wiele lat przy tworzeniu tej metody u boku dr. Arnd Steina.

Podczas tej pracy nikt nie przypuszczał, że ta wyjątkowa metodyka stanie się prekursorką dalszych, cieszących się równym powodzeniem serii produktów, takich jak: aktywna sugestia, odprężenie dzieci czy muzyka relaksacyjna. Prawdopodobnie to właśnie siła pozytywnego myślenia zaważyła na sukcesie niezwykłego pomysłu, który rozwinął się do rangi kreatywnego programu sugestii i muzyki.

Założenie wydawnictwa

W maju 1987 roku, dr. Stein wspólnie z ekonomistą i muzykiem Michaelem Wawrzyniakiem
i muzykiem-aranżerem Reinerem Burmannem, założył Wydawnictwo Mediów Terapeutycznych (VTM Dr. Stein). W tym roku powstało pierwsze pięć uniwersalnych tytułów Głębokiej Sugestii, które opublikowano na taśmach magnetofonowych. Załącznikiem do nich była bardzo szeroko omawiająca metodę broszura wyjaśniająca. Już po roku pojawiły się dwie samodzielne i zarazem specjalne kompozycje muzyki relaksacyjnej w takcie 60-ciu uderzeń na minutę (“PulsTakt60”). Po krótkim czasie muzykę dr. Steina zaczęto z powodzeniem stosować w poradniach psychologicznych i medyczno-terapeutycznych w celu odprężenia i uspokojenia pacjentów. Nieco później jej zbawienną moc odkryto także w obszarze wellness. Poprawa samopoczucia i zbawienne działanie muzykoterapii docenione zostało przez wiele grup zawodowych oraz szerokie grono odbiorców prywatnych.

Sukcesy w skali międzynarodowej

W 1988 roku wydawnictwo VTM uczestniczyło jako wystawca w Międzynarodowych Tragach Książki we Frankfurcie. Tam, rozpoczęła się współpraca z hiszpańskim wydawcą („Publicaciones Heres“), który zafascynował się metodą Głębokiej Sugestii. Na jego zlecenie, w studiu VTM w Iserlohn, powstają cztery tytuły głębokiej sugestii, nagrane z udziałem hiszpańskich lektorów. Publicaciones Heres wprowadza je z wielkim sukcesem na terenie całego Półwyspu Iberyjskiego.

Uskrzydlone tym międzynarodowym sukcesem VTM opracowuje cztery programy sugestii w języku angielskim i prezentuje metodę w latach 1990-91 na amerykańskich targach wydawniczych “Book-Fairs” w Nowym Jorku i Los Angeles. Tutaj VTM zdobywa kolejnego międzynarodowego partnera, którym staje się „Nightingale Conant“ z Chicago, największa na rynku amerykańskim spółka zajmująca się nośnikami relaksacyjnymi i sugestywnymi. Współpraca ta trwa nieprzerwanie do dziś.

W ciągu jednego roku VTM produkuje dla rynku amerykańskiego 24 różne tytuły w języku angielskim. Wydana w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych seria, składająca się z dwunastu zestawów po dwie kasety magnetofonowe pod tytułem “Your Final Breakthrough“ (“Twój ostateczny przełom”), do dziś - oczywiście już na płytach CD - cieszy się wielką popularnością i jest corocznie wznawiana.

Kompletny angielskojęzyczny program będzie można znaleźć również na naszej stronie. Będzie on do pobrania w działach „Night & Day Relaxation“. Relaksacja dzienna to treningi oparte na sugestiach aktywnych, wieczorne czy też nocne treningi to odpowiedniki programów głębokiej sugestii opartej o autohipnozę. Te ostatnie zaleca się słuchać przy pomocy słuchawek lub w pomieszczeniach odciętych od wpływu hałasu i środowiska zewnętrznego.

Zlecenia na produkcję indywidualnej płyty CD

Wydane w latach 1992-93 “Jakość życia z cukrzycą” oraz “Duchowe odświeżenie dla pacjentów dializowanych” to dwa pierwsze tytuły, które VTM stworzyło na zewnętrzne zlecenie.
Do dziś wyprodukowano ponad 100 takich ekskluzywnych nośników dla najróżniejszych przedsiębiorstw, m. in. z zakresu farmacji, kosmetologii i medycyny, w całkowitym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Te indywidualne tytuły używane są przede wszystkim do celów marketingowych, do wzmocnienia relacji z klientem oraz jako popularny i zarazem bardzo lubiany upominek.

Ekspansja i nowe drogi

W skutek ekspansji w 1996 roku VTM nabyło nowe budynki w Iserlohn i powiększyło zespół do 10 współpracowników. W tym samym roku wydano tytuł “Nad morzem” – bestseller muzyki relaksacyjnej, sprzedany do dziś w nakładzie przewyższającym 200.000 egzemplarzy. Taki nakład kwalifikuje VTM do odbioru drugiej złotej płyty za ten album.

Premiera internetowa VTM miała miejsce w 1996 roku. Do dnia dzisiejszego wydawnictwo sukcesywnie poszerza swoją stronę internetową, również o psychologiczne elementy, takie jak psychotesty i profesjonalne senniki. Dodatkowo VTM uzupełniło, oparte na autohipnozie treningi Głębokiej Sugestii o sugestię aktywną, której możemy słuchać na co dzień nawet podczas wykonywania innych czynności. Produkty te bazują na pozytywnych sformułowaniach znanych z treningów motywacyjnych, elementach afirmacji i słowach zachęty, które także na jawie mogą uwolnić zasoby podświadomości. Programy te można stosować oddzielenia lub razem z Głęboką sugestią dla wzmocnienia terapii i przyspieszenia osiągnięcia zamierzonego celu.

Muzyka chillout w relaksacji

W oparciu o popularną muzykę chilloutową w 2005 roku VTM opublikowało nową serię „Wellness-Music for you“ (“Muzyka wellness dla ciebie”) – cztery albumy, które doskonale uplasowały się na rynku i są dostępne odzielnie lub jako pakiet w wyjątkowo atrakcyjnje cenie.

Produkcje telewizyjne

Wspólnie ze znanym prezenterem telewizyjnym Maxem Schautzerem wyprodukowano w 2006 roku program sugestii pod tytułem “Fit und vital das Leben genießen“ (“Sprawnie i z werwą rozkoszować się życiem”) - płytę CD, która miała na celu podniesienie jakości życia w sile wieku. Główne przesłanie obu autorów brzmi: masz tyle lat, na ile się czujesz. To, co myślimy i czujemy, wpływa na naszą witalność i radość życia, czyli naszą równowagę fizyczno-duchową; wszystko jedno w jakim wieku. Publikacja ta znalazła swój oddźwięk także w mediach – między innymi w magazynie „Brisant” nadawanym przez niemiecką stację telewizyjną RTL.

Ostatnie lata

W 2007 roku, po długiej trwającej wiele miesięcy przygotowań oraz kilkanaście tygodni pracy w studio, pojawiła się czwarta płyta w formacie CD przeznaczona dla dzieci: „Die Wunschinsel“ (“Wyspa życzeń”) – fascynujące przeżycia na czarującej wyspie w świecie fantazji. Płyta już w kilka miesiecy staje się bestsellerem wydawnicznym i zyskuje szeroką aprobatę zarówno odbiorcy prywantego jak i przedszkoli, szkół oraz ośrodków dydaktycznych i terapeutycznech dla dzieci.

W ostatnich latach skupiono się również na dalszym rozwoju i produkcji zwolnionej w Niemczech z opłat GEMA ( w Polsce z opłat ZaiKS, Stoart, Sawp oraz Zpaw ) muzyki relaksacyjnej i przyjemnej w odbiorze muzyki wellness, która poprzez swój wysoki poziom muzyczny, bardzo wysoką jakość nagrań jak i również nadzwyczaj efektywne działanie relaksujące podbiła najróżniejsze sfery życia – od restauracji po ekskluzywny hotel; od centrali koncernu po lotnisko.

Podsumowanie

Niespełna ćwierć wieku isnienia VTM to ponad 150 różnych tytułów muzycznych i programów opartych na muzykoterapii i sugestii. Łączny nakład bliski 5 milionom nośników, złote płyty za muzykę relaksacyjną to prawdziwie wyjątkowe osiągnięcia. To również ciekawy okres, w którym wizja uniwersalnego przekazu poprawy samopoczucia stała się w przypadku marki VTM Dr. Stein rzeczywistością.

Na stronie vtm.com.pl znajdą Państwo wyczerpujące informacje o całym programie muzycznym VTM oraz próbki wszystkich nagrań, dzięki czemu bez przeszkód będą Państwo mogli dokonać osobistego wyboru.
 

Z powrotem

Szukaj:
Szukanie zaawansowane »

Koszyk

Twój koszyk jest jeszcze pusty!

Witamy ponownie

E-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło?

Kontakt

Informacje i zamówienia telefoniczne w godzinach od 9:00 do 21:00

tel. 605 300 028
Napisz do nas

Promocje

Lounge Solo Piano - 4 godziny muzyki mp3

Lounge Solo Piano - 4 godziny muzyki mp3
zamiast 150,00 PLN
tylko 100,00 PLN
Oszczędzasz 33 % / 50,00 PLN

z 23 % VAT Wysyłka

Newsletter

E-mail:

Bestseller

01. Afrykańskie marzenia - African Dreams

39,50 PLN
z 23 % VAT Wysyłka

02. Duch Azji - Asian Spirit

39,50 PLN
z 23 % VAT Wysyłka

03. Kolorowy certyfikat imienny

10,00 PLN
z 23 % VAT Wysyłka

04. Balans - Balance

59,50 PLN
z 23 % VAT Wysyłka

05. Gitarowe impresje - Traumhafte Gitarren Impressionen

39,50 PLN
z 23 % VAT Wysyłka

Producent

Grupa klientów


Grupa klientów: Guest

Przyłącz się do nas na facebookuVTM - Youtube

Kto jest w sklepie?

Obecnie jest:
7 Gość/Gości oraz
0 zarejestrowany/nych użytkowników
Parse Time: 0.264s